• Telefon: (0.312) 480 02 80
İngilizce
Kurumsal
vertical line
MİMARİ MODELLEME
2000'li yıllarda teknolojinin hızla ilerlemesi, multimedya alanında etkisini fazlasıyla göstermiştir. Mimari de bu gelişimden en çok etkilenen sektörlerden birisi olmuştur. Günümüzde, gerek proje çizimleri, gerekse bu projelerin sunumlarının hazırlanmasında bilgisayar teknolojilerinden fazlasıyla yararlanılmaktadır.

3D Mimari modellemede amaç; projesi çizilmiş olan yapının, projedeki aslına uygun olarak sunuma hazır hale getirilmesidir. Mimari modelleme sayesinde projeler en ince detaylarına kadar (kapı, pencere, seramik, mutfak, banyo, parke, tavan; peyzaj, yaşam alanları, cephe kaplama vs.) projenin temeli dahi atılmadan hedef kitleye sunulabilir. Bu, tek kare fotograf çıktısı ya da video animasyon şeklinde yapılabilir.

Bu sayede sunum ve pazarlama faaliyetleri en etkin şekilde kullanılır, satışlar hızlandırılır.

3D modellemede, projeyi aslına uygun olarak çizmek yeterli değildir. Yapılan çizimin her haliyle hedef kitleyi etkilemesi gerekmektedir. Bu, alanında uzman, eğitimli tasarımcılar sayesinde mümkün olur. Projede yakalanmak istenen tarzı sunuma ne kadar gerçekçi aktarırsanız o kadar başarılı olacaktır. İDESA, bünyesindeki uzman kadro ile bu alanda sizlere en iyi hizmeti verecek ve sizleri farklı kılacaktır.KARAKTER MODELLEME
Karakter modelleme ve animasyon her aşamasında çok ayrıntılı ve özenli çalışılması gereken bir alandır. Hayata geçirilmesi planlanan karakterin projedeki yeri ve projeye ne katacağı önceden bilinmeli ve tüm çalışmalar bunun üzerine yapılmalıdır. Taslak çizimler uzman ve yaratıcı bir ekip tarafından oluşturulmalı, tüm seçenekler değerlendirilip projeye en uygun karakter çizimi seçilmelidir. Bu aşama ne kadar başarılı olursa 3D modelleme aşaması da o kadar başarılı olacaktır.

Çizimi seçilen karakter tüm detay ve yardımcı unsurları ile modellenir ve animasyona hazır hale getirilir. İDESA, animasyon aşamasında da son derece titiz ve detaylı çalışarak, karaktere, projedeki konumuna en uygun animasyonu aktarır.ÜRÜN MODELLEME
Ürün modelleme; 3D modelleme sektöründe giderek payı büyüyen bir daldır.

Endüstriyel alandaki gelişmelerle birlikte yeni tasarım anlayışları doğmuş ve bu yeni tasarımların piyasada nasıl bir izlenim bırakacağı her zaman merak konusu olmuştur. Günümüzde endüstrinin devi olarak nitelendirilen firmalar bile, yeni çıkaracakları ürünlerin tanıtımını 3d model üzerinden yaparak hem üretim maliyetlerini düşürmüş hemde birçok seçenek içerisinden en uygun olanını seçme şansı bulmuştur.

Ayrıca 3D modellemenin animasyon özelliği sayesinde, yüksek kalitede reklam filmleri bile çok düşük maliyetlerle hayata geçirilebilmektedir.

İDESA, 3D sektöründeki deneyimi ile ürün modelleme konusunda da birçok firmaya modelleme ve animasyon hizmeti sunmuştur.PROJE MODELLEME & ANİMASYON
3D modelleme; gerek bilgi aktarmak, gerek işleyiş anlatımı için en etkili yöntemlerin başında gelir. Hemen hemen her sektörde kendine yer bulan 3D animasyon; sunum, reklam ve proje tanıtımlarının en etkin parçası olmuştur.

İDESA, sanayi ve endüstri, teknoloji, inşaat, kültür, eğitim, tıp, biyoloji, tarih vs. gibi birçok alanda sayısız projenin modelleme ve animasyonunu gerçekleştirmiş, alanında öncü firmalardandır.

3D animasyon kullanılarak makro boyuttan mikro boyuta kadar tüm projelerin animasyonu yapılabilmekte ve hayal gücünüzün önündeki tüm engeller kaldırılabilmektedir.PRODÜKSİYON
Prodüksiyon, bir televizyon yada radyo programının fikir aşamasından başlayarak, üretimi ve üretim sonrası çalışmalarının tümüdür.

İnternet, televizyon ve radyonun çok etkin bir şekilde kullanıldığı bu günlerde, firmaların müşterileri ile buluşmasının en etkili yöntemi bu kitlesel iletişim araçlarını kullanmaktan geçer.

Prodüksiyon, 3D modelleme, reel çekim, illustrasyon vs. gibi çeşitli tekniklerden oluşan ve yaratıcılık gerektiren uzun ve zahmetli bir süreçtir.

Ön plana çıkarılmak istenen slogan ve fikirler doğru tespit edilmeli ve bu doğrultuda planlama yapılmalıdır. Hatalı seçilmiş temalar, aktarılmak istenilen fikri ön plana çıkaramadığı gibi ürün yada fikrin değer kaybetmesine dahi yol açabilir. Bu nedenle prodüksiyon, fikir aşamasından sonuç aşamasına kadar profosyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca modern ve popüler çekim, ses ve post prodüksiyon teknikleri yakından takip edilip, çağa ayak uyduran çalışmalar tercih edilmelidir.

İDESA, tüm faaliyet alanlarında olduğu gibi, prodüksiyon alanında da tamamlamış olduğu projelerle çalışma anlayışını ortaya koymuş ve kalitesini ispatlamıştır.

Günümüzde ürün, firma ve hizmet tanıtımlarında prodüksiyonun çok önemli bir yeri vardır. Firmalar ürün ve hizmetlerini en etkili ve anlaşılır şekilde anlatmak için prodüksiyon çalışmalarını tercih etmektedir.

İDESA, tamamlamış olduğu projelerde reel çekimlerin yanı sıra, görsel efekt, 2D ve 3D animasyonları da kendi bünyesinde üreterek, bütünde kusursuz ve görsel kalitesi yüksek yapımlara imza atmıştır.

Prodüksiyonun bir çok kullanım alanı vardır. Bunlardan biri de eğitimdir. Eğitimde prodüksiyon ürünlerinin kullanımı, görsel ve işitsel zekaya aynı anda hitap ederek eğitim kalitesinin artmasını ve bu sayede eğitimin amacına daha kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır.

Prodüksiyon, yapım için uygulanan bir dizi işlemden oluşur. Prodüksiyon ekibi uzmanlık alanlarına göre sanat, set ve ışık, aksesuar, konstrüksiyon ve montaj, scenic ve greens, saç / makyaj, kostüm, kamera, ses ve müzik, görsel efekt departmanlarına ayrılır.

Çekim sonrası işlemler anlamına gelen post-prodüksiyon ile kaba montajı yapılan çekimlere renk ayarları yapılır. Bu aşamadan sonra ses ayarları ve uyarlamaları (efekt, dublaj, dış ses, müzik, ses görüntü senkronizasyonu) evresine geçilir. Rötuş ve görsel efektlerle zenginleştirilecek yapım izleyicisi ile buluşmaya hazırdır. Bir yapımı diğerinden ayıran en önemli faktörler olan bu evrelerde, tüm yaratıcı süreçler gerçekleşir.REEL ÇEKİM & SES
Fikirler, olgular, isimler insanların zihninde ne kadar çok yer edinirse değeriniz o kadar yükselecektir. Bunun için reel çekimler sıkça tercih edilmektedir. Ekonominin lokomotifi firmalar, bütçelerinde tanıtım ve reklam için büyük paylar ayırır ve zirvedeki yerlerini korurlar.

Seslendirme, yapım veya multimedya işlerde yer alan konuşmaların ve ses efektlerinin, profesyonel stüdyo ortamında oluşturularak gösterime adapte edilmesidir. Seslendirmelerde karakterlerler canlandırılırken, seslendirmenin diksiyon ve vurguları kişiliğe yönelik bir betimleme olduğundan çok büyük önem taşımaktadır. Bir yapımın izleyicisine sağlayacağı görsel seyir zevkinin yanında, oluşturacağı işitsel etkileşim de çok önemlidir. Bu yüzden konusuna ve amacına uygun müziklerin uzman kişiler tarafından bestelenmesi veya seçilmesi gerekir.WEB & İNTERAKTİF
İnternet, çağımızın en önemli buluşu ise; web sitesi de günümüzün en etkin tanıtım aracıdır. Web siteleri internette bir araç olmaktan çok, vizyon ve kaliteyi gösteren bir platform olmaya başlamıştır. İyi bir web sitesinde görsel kalite, yaratıcı tasarım - fikirler ve ilk izlenim çok önemlidir. Programlama ve tasarım amacına veya sektörüne uygun çizgileri yansıtmalıdır.

Yenilenen ve güncellenebilen sayfalar daha çok ziyaret edilir. Günümüzde popüler sitelerin tamamı dinamik yapılı sitelerdir. Bu yüzden İDESA'nın hazırladığı tüm sayfalar özel yönetim paneli sayesinde güncellenebilir yani dinamik bir yapıdadır. Bir web sitesinin iyi olabilmesi için; tasarımı etkileyici ve yaratıcı olmalı, güncellenebilir yapıda ve zengin içeriğe sahip olmalı, kabul görmüş dünya standartlarında ve teknolojik yeniliklere göre kodlanmalı, tüm tarayıcılarda en iyi şekilde görüntülenmeli ve arama motorlarında kolay listelenebilir olmalıdır.

İDESA, yurtiçi ve yurtdışındaki büyük veri merkezlerinde yüzlerce sunucusuyla domain, e-posta, hosting hizmetlerini kurumsal olarak sağlamaktadır.TASARIM
Grafik tasarım, günümüzde insanlar arasında iletişim aracı olarak önemli bir görev üstlenmiştir. Görsel grafik öğelerinin dili, söze dayalı anlatımı aşan farklı bir güce sahiptir. Grafik tasarımda, sayısız seçenek arasında ayırt edilir olan ve amacına uygun tasarlanmış yaratıcı tasarımlar ön plana çıkar ve dikkate alınır.

Tasarım alanında (marka oluşturma, logo/logotype ve kurumsal kimlik çalışmaları, katalog, dergi, broşür, afiş, billboard vs.) birçok çalışma ortaya koyan İDESA uzman kadrosu ile ilk günkü heyecanını korumaktadır.
İDESA